Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Skierniewice

Sprzęt noktowizyjny od Wojewody łódzkiego

Wojewoda łódzki Tomasz Bocheński zakupił dla myśliwych z naszego województwa urządzenia noktowizyjne (nasadki celownicze i urządzenia obserwacyjne).

Sprzęt ten został w dniu 17.09.2021 r. przekazany w nieodpłatne użyczenie trzem kołom łowieckim z terenu Zarządu Okręgowego PZŁ w Skierniewicach:

  • Koło Łowieckie Odyniec Skierniewice
  • Koło Łowieckie Łoś Skierniewice
  • Koło Łowieckie Żubr Rawa Mazowiecka

Obwody dzierżawione przez te koła łowieckie znajdują się różowej strefie ASF.

Sprzęt noktowizyjny został przekazany dla kół łowieckich przez Komendanta Państwowej Straży Łowieckiej kol. Krystiana Gruchałę.

Sprzęt ma pomóc w redukcji dzików i zwalczania ASF na terenie naszego województwa. Zakup udało się zrealizować dzięki bardzo dobrej współpracy ze służbami Wojewody łódzkiego.

Na ostatnim spotkaniu Sztabu Zarządzania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego dotyczącego ASF jako Łowczowie okręgowi zgłosiliśmy prośbę dotyczącą rozważenia możliwości wsparcia kół łowieckich w środki ochrony osobistej oraz zakup urządzeń noktowizyjnych. Prośba ta została bardzo szybko zrealizowany, za co jesteśmy bardzo wdzięczni panu Wojewodzie. Sprzęt ten na pewno pomoże myśliwym z naszego okręgu w skutecznym i bezpiecznym pozyskiwaniu dzików.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱