Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Skierniewice

III Flis Myśliwych pamięci bohaterom Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do udziału!

W imieniu zarządów okręgowych PZŁ w Tarnobrzegu i Kielcach zapraszamy do wzięcia udziału w III Flisie Myśliwych z Sandomierza do Warszawy w dniach 29 lipca-1 sierpnia. Głównym celem spływu jest wzięcie udziału w uroczystych obchodach kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Wiśle w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edwarda Siarki. 

Członkowie PZŁ z Okręgów Tarnobrzeg i Kielce posiadają trzy tradycyjne łodzie wiślane zwane „pychówkami” , które stacjonują w sandomierskim porcie. Pod banderą Polskiego Związku Łowieckiego nadarza się po raz kolejny okazja do oddania hołdu Powstańcom Warszawskim. Prócz wydźwięku patriotycznego tej inicjatywy myśliwi biorący udział w spływie będą edukowali biorącą w nim udział młodzież ( Wisła jest wyjątkowym korytarzem migracyjnym ptaków i zwierząt).

Dzięki udziałowi PZŁ w tej inicjatywie zgromadzone tłumy mieszkańców Warszawy  (szacunkowo nad brzegami Wisły w stolicy podczas tzw. „godziny W” zbiera się ok.10-15 tys. widzów) będą mogły dostrzec wśród narodowych i innych flag także bandery PZŁ.

Wszystkim zainteresowanym udziałem w spływie informacji udzielają  Kolega Robert- 600 217 507 oraz Kolega Jarek-502 563 622.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu! Obecność myśliwych na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to dowód na przywiązanie naszej organizacji do patriotycznych tradycji wolnościowych. Dodatkowo inicjatywa ta  sprzyja budowanie pozytywnego wizerunku naszego Zrzeszenia.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱